Existují duchové?

23. listopadu 2015 v 15:28 | STITCHES. |  NADPŘIROZENO
candle and witch image

Vždy mě nějakým způsobem k sobě přitahovalo tajemno a nadpřirozené věci. Mnohokrát jsem přemýšlela nad tím, jestli doopravdy existují duchové a nadpřirozené síly. Jako malé dítě jsem se strašně bála tmy, protože jsem si myslela, že se z té tmy vynoří nějaký duch a bude mě strašit. Od malička věřím na duchy, nikdy jsem si nechtěla připustit, že jsou mezi námi, ale tolik vlastních zkušeností mi potvrdilo, že jsou.

Stalo se mi nespočet věcí, které si nedokážu logicky vysvětlit. Ať už přes hlasy a kroky, které velmi často slýchávám u mě doma, tak i vnímání cizí přítomnosti. Vnímání cizí přítomnosti? Říkáte si nejspíš, co jsem za blázna, a píšu tu bláboly. Ale doopravdy cítím takovou zvláštní energii, když je to "něco" semnou v pokoji. Většinou se to projevuje tak, že nemohu spát, často se v noci budím a nebo mám špatné sny. Hodněkrát jsem se ptala babičky a dědy, jestli v tomhle bytě bydlel někdo před námi, ale prý ne, jsme první majitelé.

Jednou byla u nás na návstěvě moje 5 letá ségra ( nestýkáme se, nebydlíme spolu ), dovedla jsem ji k sobě do pokoje, nachystala ji hračky, aby si mohla hrát, a já jsem odběhla dělat večeři do kuchyně. Slyšela jsem, jak si v pokoji mluví nahlas sama pro sebe, ale nebrala jsem si to nějak k srdci, vždyť je to malý děcko a jen si hraje. Došla jsem do pokoje s hotovou večeří a jen co jsem vešla, jsem se docela zarazila. Ségra seděla na mé posteli v tureckém sedu, otočená hlavou ke zdi, a ani nezaregistrovala, že jsem vešla do pokoje. Absolutně ignorovala moji přítomnost a něco si tam šuškala.

"Claudie, co tam děláš?" , zeptala jsem se a byla jsem zvědavá na odpověď.
"Povídám si se svým kamarádem" , a začala se usmívat.

V tu chvíli mi ztuhla krev v žilách! Samozřejmě, že v pokoji nikdo jiný nebyl, jen my dvě. Seděla s nepřítomným výrazem u zdi a sdělila mi tuhle věc. Vždy se snažím tyhle věci nějak logicky odůvodnit, jenže tohle se nijak odůvodnit nedalo. Říká se, že malé děti jsou náchylnější k paranormálním věcem, a mají větší vnímání než my dospělí. A nebo taky se stává, že z nedostatku pozornosti si děti vytvářejí tzv. imaginární přátele, kteří existují jen v jejich mysli, a ve skutečnosti neexistují.

Děje se mi hodně věcí, které si nedokážu vysvětlit a tak u nich zůstává jen velký otazník. Mohla bych o tom napsat článek, ale jen pokud by jste měli o to zájem, je to docela citlivé téma, které nepíšu jen tak z prdele veřejně.

VEŘÍTE NA DUCHY A NADPŘIROZENÉ VĚCI? STALO SE VÁM NĚKDY NĚCO NEVYSVĚTLITELNÉHO?
 


Komentáře

1 Larriene | Web | 23. listopadu 2015 v 15:59 | Reagovat

Věřím, nevěřím...Já vlastně ani nevím. Ale něco tu s námi určitě je. Já se taky v noci budím, dokonce několikrát a z nějakého důvodu se cítím ohrožená. Někdy se mi sami zaklapávají dveře, padají mi věci, nebo slyším kroky. Hah, no, snad jen větříček.
Určitě o svých příhodách článek napiš, zajímá mě to :)

2 C. | Web | 23. listopadu 2015 v 16:57 | Reagovat

To teda doufám, že do toho půjdeš se mnou!:D
Nadpřirozeno je pro mě hrozně zajimavé, ale mám k němu fakt respekt. Já jednou šla s kamarádkou po škole domu, ale říkali jsme si, že chceme spolu ještě chvíli být, tak že zkusíme vyvolávat duchy. Jako znamení jsme dali černou kočku, která tam nakonec opravdu byla, největší záhadou pro mě však bylo to, že se po odvolání ducha kočka vytratila, sama nevím kam, jak a ani kdy, ale najednou tam prostě nebyla!!
Moc dobrý článek, tady určitě ještě někdy příjdu!!!

3 P. | Web | 23. listopadu 2015 v 17:54 | Reagovat

Dříve jsem se o to hodně zajímala, chtěla jsem duchy vyvolávat atd., ale naštěstí jsem už dospěla a vím, že bych si mohla pěkně zpackat život. Zkrátka s těmito věcmi neradno si zahrávat.

4 Lucka | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 19:55 | Reagovat

Já bych určitě nějaký ten článek ocenila, protože tohle téma mě zajímá, je to fascinující. Osobně nevím, jestli věřím přímo na duchy, ale věřím, že existuje něco, co většina z nás nedokáže běžně zachytit, že nějaké to tajemno prostě je...
My bydlíme v bývalé škole na vesnici, takže tenhle dům toho má dost za sebou, dřív jsem se tu vážně bála. Měla jsem tu děsivé noční můry a nejednou jsem v noci utíkala k rodičům do ložnice, já vím, dá se to racionálně vysvětlit, prostě jsem se jako dítě po přestěhování do cizího prostředí bála, ale jeden stejně neví... Každopádně jsem na naší korkové podlaze nejednou slyšela podivné zvuky, skoro takové šramocení jako když někdo přechází sem a tam. Co jsme si pořídili psíka, už si člověk může vysvětlit, že ty zvuky dělá pes, když chodí po bytě, ale stejně, tehdy jsme psa ještě neměli... No, je to zajímavé, někdy možná vážně cítíme něco, co už do naší dimenze nepatří a máme možnost pocítit to mrazivé chvění po těle. Jinak, když jsi psala o sestře, šel mi mráz po zádech, věřím, že děti jsou velmi citlivé na podobné věci, protože jsou ještě tak trochu ve svém světě, víc vnímají okolí a méně se starají o sebe. Je to jako u zvířat, která si lehají do míst s pozitivními zónami... :-)

5 ℳℴℓℓỿ ♔ | Web | 24. listopadu 2015 v 12:44 | Reagovat

Děkuju ti :)

6 Simix | Web | 27. listopadu 2015 v 18:59 | Reagovat

~Čaué~
Také mě přitahuje tajemno. Začalo to nějak v deváté třídě, kdy to bylo nejsilnější ... No, ale na první pohled by to do mě nikdo neřekl.. barevné oblečení.
Já také věřím na duchy... Moc zkušeností s nimi nemám, ale něco po smrti .. jsem zjistila.. existuje.
Taky jsem někdy cítila přítomnost jiného člověka.. Ale odsoudila jsem to jako blbost..ale možné to je.
To s tvojí sestřičkou mi něco připomíná... Nějaký film asi ...
horor.
Já si to vždycky většinou vysvětlím tak, že děti mají velkou fantazii.. ale co když? Co když v tom něco bude? :O
Určitě něco zase podobného napiš a pak mi dej vědět. Ráda si to přečtu :3 :O
Mě se nikdy nic moc nestalo..
jen pamatuji, že jsem jednou byla na táboře. V noci jsem nemohla usnout a když už, zdálo se mi o prababičce... po návratu s tábora mi rodiče sdělili, že zemřela a že bude mít pohřeb. Podle babičky... prababičky dcera... se se mnou přišla do snu prababička rozloučit.
tak se měj :)

7 RozerStync | E-mail | 1. listopadu 2018 v 21:45 | Reagovat

custom papers
<a href=http://writemyessayhelpcenter.com>write my essay
</a>  custom essay writing service
<a href="http://writemyessayhelpcenter.com">write my essay
</a> - high quality article writing services
cheap writing service

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama